Rekreačná chata Sokol 503    Stará Lesná


TELEFÓN: ++421-55-6336375
MOBIL: ++421-905-980642
EMAIL: chatasokol@gmail.com
WWW: www.vysoketatry.com/sokol/
GPS: N 49.145036°
E 20.290536°
ADRESA: Chatová osada
059 52 Stará Lesná

    Rekreačná chata Sokol 503 sa nachádza v nádhernom lone prírody Vysokých Tatier a ich podhoria, na hranici Tatranského národného parku, iba 2,5 km od Tatranskej Lomnice v rekreačnej oblasti Stará Lesná.
    Hostia majú prekrásny výhľad na Vyskoké Tatry a ideálne miesto pre rodinné dovolenky a relaxačné pobyty počas celého roka. V blízkosti chaty (80 m) preteká Studený potok. Vedľa zariadenia vedie turistický chodník, ktorý môžu hostia využívať na túry a prechádzky do Vysokých Tatier. V záhrade sa nachádza uzatvorená koliba s ohniskom, grilom a kotlíkom na denné a večerné posedenie.

    Chata poskytuje veľmi dobré podmienky na turistické vychádzky do blízkeho a vzdialenejšieho okolia (Vodopády Studeného potoka, Hrebienok, lanovkou z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso alebo až na Lomnický štít, Starý Smokovec, člnkovanie po jazere na Štrbskom Plese, túra zo Štrbského Plesa na Popradské pleso, lanovkou na Solisko), pešie túry po tatranskej magistrále a turistických chodníkoch Vysokých Tatier.
    Ďalšie možnosti sú - návšteva blízkeho golfového ihriska Black Stork vo Veľkej Lomnici (3 km), tenisové kurty pri hoteloch, relaxačné pobyty v termálnom kúpalisku AquaCity v Poprade (13 km) a v termálnom kúpalisku Vrbov (11 km) alebo návšteva národnej prírodnej pamiatky Belianska jaskyňa a pod.

Popis objektu (8 lôžok):
    - 1 samostatná izba (6,7 m2) na prízemí (1/2)
    - 1 samostatná izba (8,5 m2) na poschodí s 2 samostatnými lôžkami a vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, vaňa so sprchou, WC) (1/2)
    - 1 samostatná izba (19 m2) na poschodí s 4 samostatnými lôžkami, TV-SAT, balkónom a s vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (1/4)
    - spoločenská miestnosť (21 m2) s posedením, TV-SAT, jedálenskym stolom, balkónom a s plne vybaveným kuchynským kútom (plynový sporák s plynovou rúrou, chladnička s mrazničkou, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica, kávovar, hriankovač)
    - slovenská izba s krbom (22 m2)
    - sociálne zariadenie (umývadlo, sprchovací kút, WC)
    - samostatné WC
    - kryté posedenie s ohniskom a grilom
    - záhradná hojdačka
    - bezplatné parkovanie áut pri objekte
    - plynové kúrenie
    - celoročná prevádzka

    Pobyt s domácim zvieratkom nie je dovolený.


webmaster