Penzión Petko    Nová Lesná


MOBIL: ++421-905-466781
++421-915-759555
EMAIL: info@tatry-penzion.sk
WWW: www.vysoketatry.com/petko/
GPS: N 49.124479°
E 20.249771°
ADRESA: Malý Smokovec
059 86 Nová Lesná 392

    Moderný novopostavený penzión PETKO sa nachádza v atraktívnom prostredí vo Vysokých Tatrách a spĺňa všetky kritériá európskeho štandardu.
    Príjemné a pohodlné ubytovanie vás zaiste uspokojí. Penzión PETKO ponúka 7 útulne zariadených izieb, z toho 1 dvojlôžková, 4 trojlôžkové a 2 štvorlôžkové izby. Rovnako príťažlivý je aj interiér penziónu. Každá izba má sociálne zariadenie (WC a sprchovací kút), je vybavená TV prijímačom so satelitom a chladničkou. Celková kapacita penziónu je 22 lôžok, kde hostia majú k dispozícii jedáleň vybavenú kuchynkou.

    Penzión je svojou polohou predurčený k aktívne strávenému oddychu, či už v letnom alebo zimnom období. Je ideálnym miestom dovolenkového pobytu najmä pre tých, ktorí v zdravej prírode vyhľadávajú pohodlie, pokoj, a uprednostňujú rodinnú atmosféru. Relaxovať po lyžovačke či výlete môžete v blízkom motoreste, ktorý svojou ponukou z bohatého sortimentu slovenských špecialít slovenskej kuchyne uspokojí aj náročnejších gurmánov. Necelých 100 metrov od penziónu sa nachádza zastávka autobusu a zastávka elektrickej železnice POD LESOM na trati Poprad-Starý Smokovec-Štrbské Pleso s možnosťou prestupu do Tatranskej Lomnice.
    V širokom okolí na trati Poprad-Štrbské Pleso je množstvo lyžiarskych vlekov a sedačkových lanoviek s upravenými zjazdovkami, lyžiarsky areál so skokanským mostíkom,a trate pre beh na lyžiach. Hostia môžu využiť lyžiarske centrá: Štrbské Pleso-Solisko, Jakubkova lúka, Tatranská Lomnica, Hrebienok, Jamy, Vyšné Hágy, Tatranská Lesná, Smokovec a ďalšie.
    Penzión svojou lokalitou uspokojuje nielen profesionálnych milovníkov zimného športu, ideálny je aj úplným začiatočníkom, či rodinám s deťmi. V blízkosti je nenáročný svah Kontrička s lyžiarskym vlekom v dĺžke 400 metrov, ktorý je umelo zasnežovaný počas celej sezóny.

    Pobyt u nás je regeneráciou vašich pľúc. Okolie poskytuje bohaté možnosti turistických výletov po tatranských dolinách a končiaroch, kultúrnych a historických pamiatkach, ako je Slovenský raj s množstvom roklín a vodopádov. Stále príťažlivá je Dobšinská ľadová jaskyňa i Pieniny. Zdravotné, najmä dýchacie ťažkosti vám zmiernia prechádzky okolo trblietavej hladiny Štrbského plesa. Na výlety sa môžete vybrať k Vodopádom Studeného potoka, vysokohorským chatám, lanovkou na Hrebienok, Skalnaté Pleso či Lomnický štít. Náročnejšie výstupy sa odporúčajú absolvovať s horským vodcom. V širšom okolí sa ponúka možnosť návštevy Spišského hradu, Levoče, Kežmarku a ďalších slovenských historických skvostov.

Naše služby:
    - altánok na posedenie
    - otvorené ohnisko na opekanie
    - stolný tenis
    - hojdačky
    - trávnatá plocha na rôzne hry a športy
    - uzamknuté parkovisko v cene ubytovania
    - WiFi free
    - zastávka bus 3 min.
    - zastávka vlak 5 min.
    - letisko 9 km

Cenník:

    Pobyt so zvieraťom nie je možný.

SRDEČNE VÁS POZÝVAME DO PENZIÓNU PETKO A TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU!


    The modern, newly built guesthouse Petko is located in attractive surroundings in the High Tatras. The guesthouse fulfils all the criteria of European standards.
    Agreeable and comfortable accommodation will surely satisfy you. The guest house Petko offers 7 cozy, well equipped rooms: 1 double room, 4 triple rooms, and 2 4-bed rooms. Each room has en suite facilities (WC and shower), TV-SAT-Receiver and refrigerator. The total capacity of the guesthouse is 22 beds. In addition to this, guests may also make use of a dinning room and kitchen.

    The location of the guesthouse is suited for those wishing to spend an active vacation, be it summer or winter. It is ideal for family holidays in the fresh mountain air. After a days skiing or hiking you can relax in a nearby pub, which also offers a wide assortment of Slovak cuisine. 100 metres from the guesthouse there is a bus and rail stop called Pod Lesom, or "Under the Forest", which serves a commuter train between Poprad-Starý Smokovec-Štrbské Pleso. In Starý Smokovec you can change trainsfor Tatranská Lomnica.
    Between Poprad and Štrbské Pleso there are numerous ski lifts and winter sport centres for downhill skiing, cross-country skiing and ski jumping. The following are the most famous centres: Štrbské Pleso, Smokovce, Tatranská Lomnica, Ždiar and more.
    The ski runs range from those suital to winter sports professionals to the many lifts suitable for beginners. The nearest lift is Konrička which is 400 metres long and covered with artificial snow throughout the wholewinter.

    A vacation in our guesthouse affords you the opportunity to regenerate your lungs. The surroundings offer a rich choice of tourist trips in the Tatra valleys and peaks, as well as historical and cultural sightseeing such as theSlovak Paradise Nation Park with its many beautiful waterfalls. Also of interest, and of close proximity, is the Dobšinská Ice Cave or the Pieniny National Park. You can alleviate problems of the respiratory system with a stroll around SP or you can hike to the Studenovodský waterfall. You can take a lift to Hrebienok, štrbské pleso or Lomnický štít. You can utilize the services of a mountain guide for more difficult hiking trips. And finally, the nearby cities of Kežmarok and Levoča, Spiš castle and all the other pearls of Slovak history should not be ignored.

Our Services:
    - gazebo
    - fireplace
    - table tenis
    - kids swing
    - place for sports
    - locked parking place included
    - WiFi free
    - bus stop 3 min.
    - train station 5 min.
    - airport 9 km

YOU ARE WELCOME!


    Nowowybudowany, nowoczesny obiekt, położony w atrakcyjenj okolicy w Tatrach Wysokich, spełniający wszystkie wymagania europejskiego standardu.
    Miła obsługa i luksusowe zakwaterowanie zaspokoi wszystkie Panstwa wymagania. Pensjonat posiada 7 atrakcyjnie urządzonych pokoi, w tym 1 pokój 2-osobowy, 4 pokóje 3-osobowe i 2 pokóje 4-osobowy. Całkowita pojemność pensjonatu to 22 łóżek. Równie atrakcyjne jest wnętrze pensjonatu. Każdy pokój posiada łazienkę (WC, prysznic),TV-SAT., lodówkę. Goście mają do dyspozycji jadalnię i w pełni wyposażoną kuchnię.

    Pensjonat ze swoim położeniem idealnie nadaje się do aktywnego spędzania wolnego czasu zarówno w lecie jak i w okresie zimowym. Jest idealnym miejscem na pobyt dla wszystkich, którzy na łonie natury, w rodzinnej atmosferze szukają ciszy i spokoju.
    Po narciarskich szaleństwach lub letnich wyprawach, posiłki zapewni pobliski zajazd, który swoją bogatą ofertą specjałów słowackiej kuchni zaspokoi najbardziej wybrednych. Niecałe 100 m od pensjonatu znajduje się przystanek autobusowy oraz stacja kolejowa "Pod Lesom"- na trasie Poprad-Stary Smokowiec-Strbskie Pleso, z możliwością przesiadki do Tatrzanskiej Łomnicy.
    W okolicy znajduje sie duża liczba tras narciarskich z wyciągami orczykowymi i krzesełkowymi, trasy do biegania na nartach oraz ośrodek skoków narciarskich. Goście mogą korzystać z takich ośrodków narciarskich jak: Strbskie Pleso-Solisko, Jakubkova luka, Tatrzańska Łomnica, Hrebienok Jamy, Vysne Hagi, Tatrzańska Lesna, Smokowiec i inne.
    Pensjonat swoją lokalizacją zaspokoi nie tylko profesjonalistów ale także amatorów zimowego szaleństwa jak również i rodziny z dziećmi. W pobliżu znajduje się łagodny stok Kontricka z wyciągiem narciarskim o dł. 400 m., który jest sztucznie naśnieżany przez cały sezon.

    Pobyt u nas bedzię regeneracją dla Waszych płuc. Okolice posiadają bogate możliwości pieszych wypadów po tatrzańskich szlakach, historycznych i kulturalnych miejscach takich jak: Park Narodowy Słowacki Raj, z dużą ilością pięknych wodospadów i niespotykanych roślin, Dobsinska jaskinia lodowa, Pieniński Park Narodowy. Ponadto na wyprawy można wybrać się do wysokogórskich chat góralskich, kolejką linową na Hrebienok, do Skalnego Plesa czy na Łomnicki Szczyt. W dalszej okolicy znajduje się Spisski zamek, Levoca, Kezmarok i inne słowackie historyczne perełki.

Dodatkowo w ofercie:
    - altanka
    - gril
    - stół do tenisa
    - plac zabaw
    - bezpłatny parking
    - darmowe WiFi
    - przystanek autobusowy - 3 minuty
    - stacja kolejowa - 5 minut
    - lotnisko - 9 km

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO PENSJONATU PETKO I CIESZYMY SIĘ NA PAŃSTWA POBYT!webmaster