Penzión Oravec    Nová Lesná


TELEFÓN: ++421-52-4422384
FAX: ++421-52-4422384
EMAIL: oravec136@centrum.sk
WWW: www.vysoketatry.com/oravec/
GPS: N 49.124971°
E 20.264542°
ADRESA: M.R.Štefánika 136
059 86 Nová Lesná

    Obec Nová Lesná leží na južnom úpätí Vysokých Tatier v nadmorskej výške 746 m. Je vzdialená 10 km od Popradu a 5 km od centra Vysokých Tatier - Starého Smokovca. Hostia ubytovaní v obci môžu v letnej i zimnej sezóne využívať všetky turistické a športové aktivity, ktoré poskytujú Vysoké Tatry a kúpaliská s termálnou vodou v Poprade a Vrbove (15 km).
    Územie Vysokých, Belianskych, Západných Tatier a Roháčov o rozlohe 73.800 ha tvorí Tatranský národný park a v roku 1993 bolo vyhlásené za biosférickú rezerváciu UNESCO. Vysoké Tatry sú najvyšším pohorím na Slovensku, ich najvyšší končiar Gerlachovský štít dosahuje výšku 2655 m nad morom. Turistami najviac navštevované sú Vysoké a Belianske Tatry. Ich nevšedné prírodné krásy vďaka 330 km vybudovaných turistických chodníkov sú prístupné každému fyzicky priemerne zdatnému návštevníkovi a je tu aj 17 km chodníkov upravených pre invalidné vozíky, čo umožňuje nezabudnuteľné vychádzky do tatranských dolín, doprostred civilizáciou nedotknutej prírody.
    Okolie Vysokých Tatier je bohaté na prírodné krásy, kultúrne a historické pamiatky a ponúka množstvo pol a celodenných výletov za ich poznávaním. Z prírodných krás sú to Belianske Tatry s Belianskou jaskyňou, Pieniny so splavom kaňonu Dunajca na pltiach, kúpele Vyšné Ružbachy s výverom minerálnej vody v Kráteri a skulptúrami v bývalom travertínovom lome, Slovenský raj so známymi roklinami a kaňonmi. Z historických pamiatok sú najznámejšie Spišský hrad zapísaný v zozname kultúrnych a historických pamiatok UNESCO, mesto Levoča s gotickými pamiatkami a najvyšším gotickým oltárom na svete, mesto Kežmarok s hradom a dreveným evanjelickým kostolom, Ľubovniansky hrad so skanzenom, kaštieľ v Strážkach s časťou zbierok obrazov Slovenskej národnej galérie.

    Náš dom je postavený na pozemku o rozlohe viac ako 3000 m2, ktorého väčšia časť je upravená záhrada, na ktorej sú postavené dva prístrešky na posedenie s výhľadom na južné svahy Vysokých Tatier, prístrešok s ohniskom, detské hojdačky, ruské kolky a dve zrubové chatky.

UBYTOVANIE:
    APARTMÁN: pre 4-6 osôb: obývacia izba, 2 spálne, kuchynka, kúpeľňa a WC (celkom 72 m2), TV-SAT, balkón s pekným výhľadom na hory
    IZBA č.4: 3 lôžka s kúpeľňou a WC
    IZBA č.5: 2 lôžka so sprchou a WC
    IZBA č.6 (štúdio): 3 lôžka, sprcha, WC, kuchynský kútik

STRAVOVANIE:
    - na požiadanie pripravíme miestne domáce špeciality a párty na záhrade
    - v obci možnosť stravovania v štyroch reštauráciách a pizzérii

ĎALŠIE SLUŽBY:
    - informácie o možnostiach vysokohorských túr a sprostredkovanie služieb horských vodcov a turistických sprievodcov
    - informácie a organizácia výletov do okolia (Poprad, Kežmarok, Levoča, Spišský hrad, splav Dunajca, termálne kúpaliská, jaskyne)
    - parkovanie motorových vozidiel v uzavretom dvore
    - možnosť odvozu hostí z a na železničnú stanicu mikrobusom
    - WiFi pripojenie

    Do Novej Lesnej sa dopravíte autobusom alebo tatranskou električkou z Popradu, autom odbočíte z cesty č.534 Poprad-Vysoké Tatry.

CENA UBYTOVANIA ZA OSOBU NA NOC 15 €.

    POŁOŻENIE
    Miejscowość Nova Lesna połoźona jest po południowej stronie Tatr Wysokich 746 m. n.p.m. Oddalona na północ od Popradu 10 km i 5 km na południe od Centrum Wysokich Tatr - Starego Smokowca.

CHARAKTERYSTYKA TURYSTYCZNA REGIONU
    Pobyt w tej miejscowości jest atrakcyjny zarówno w letnim jak i zimowym sezonie.
    Moźna korzystać ze wszystkich turystycznych i sportowych możliwości jakie oferują Wysokie Tatry i kąpieliska z wodami termalnymi znajdujące się w Popradzie (Aqva Park) i Vrbove oddalonym o 15 km od Novej Lesnej.
    Pasmo Wysokich, Bielańskich, Zachodnich Tatr i Rochaczy tworzy na obszarze 73.800 ha Tatrzański Park Narodowy, który w 1993 r. został uznany za rezerwat biosfery przez UNESCO.
    Wysokie Tatry są najwyższymi górami na Słowacji, ich najwyższym szczytem jest Gerlach o wysokości 2655 m. n.p.m. jest to także najwyższy szczyt Karpat. Turystów najbardziej interesują Wysokie i Bielańskie Tatry. Ich niezwykłe naturalne jaskinie z wykutymi turystycznymi ścieżkami (chodnikami) o długości 330 km są dostępne dla każdego przeciętnie sprawnego fizycznie odwiedzającego. Znajduje się tutaj także 17 km chodników specjalnie przystosowanych dla wózków inwalidzkich, co zapewnia nieutrudniony dostęp niepełnosprawnych do tatrzańskich dolin, aby podziwiać niezmienioną cywilizacją przyrodę.
    Okolice Wysokich Tatr są bogate w naturalne jaskinie, kulturalne i historyczne pomniki i pamiątki stwarzające mnóstwo możliwości dla pół i cało dziennych wypadów w celu ich poznania.
    Najbardziej znane z pięknej przyrody są Bieliańskie Tatry z Jaskinią Bieliańską Pieniny ze spływem na tratwach przełomem Dunajca, uzdrowisko Vysne Ruzbachy z minera1nymi żródłami, trawertynowym kamieniołomem, w którym wyrzeźbione są przepiękne figury przez rzeźbiarzy z całego świata oraz Słoweński Raj z pięknymi wąwozami rozpadlinami i kanionami.
    Najsławniejszymi historycznymi miejscowościami na Słowacji są : Spissky Hrad wpisany jako zabytek kultury i historii na listę UNESCO, Levoca z gotyckimi zabytkami i najwyższym gotyckim ołtarzem na świecie, Keżmarok z zamkiem i z zbudowanym w całości z drewna ewangelickim kościołem, zamek w Lubowni ze skansenem, oraz posiadłość magnacka w Strazkach gdzie znajduje się duża część zbiorów Słowackiej Galerii Narodowej.

PENSJONAT
    Nasz dom położony jest na działce o powierzchni okolo 3000 m2, której większą część stanowi ogród. Znajdują się w nim dwa miejsca przeznaczone do odpoczynku z widokiem na południowe szczyty Tatr Wysokich w tym Gerlach, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci z huśtawkami i kręglami oraz dwa drewniane domki letniskowe. Parking dla samochodów osobowych na terenie zamkniętym.

WARUNKI BYTOWE
ZAKWATEROWANIE:
    - Apartament - dla 4-6 osób: salon, 2 sypialnie, kuchnia, łazienka i WC (razem 72 m2), TV-SAT, balkon z ładnym widokiem na góry
    - Pokój 4 - 3 łóżka z łazienką i WC
    - Pokój 5 - 2 łóżka z prysznicem i toaletą
    - Pokój 6 - 3 łóżka, prysznic, toaleta, aneks kuchenny

WYŻYWIENIE:
    na życzenie gości właściciele pensjonatu przygotowują mięsne specjalności kuchni słowackiej i polskiej na ogrodowe przyjęcia (grill - party). Istnieje możliwość samodzie1nego przygotowania posiłków w pokojach posiadających kuchnie (apartament, studio).

INNE INFORMACJE:
    W pensjonacie moina uzyskać informacje na temat:
    - wycieczek wysokogórskich oraz wynajęcia kwalifikowanego przewodnika turystycznego i wysokogórskiego
    - wycieczek mikrobusem po okolicy (Poprad, Kezmarok, Levoca, Spissky Hrad, spływu Dunajcem, termalnych kąpieli, jaskiń)
    - możliwość zabrania gości z i na dworzec kolejowy minibusem
    - połączenie WiFi

DOJAZD
    Do Novei Lesnei można dojechać autobusem albo koleją elektryczną z Popradu.
    Jadąc samochodem drogą nr 534 z miejscowości Wysokie Tatry w kierunku Popradu po okolo 2 km należy skręcić w lewo.

CENA ZAKWATEROWANIA ZA OSOBĘ ZA NOC 15 €.


 

Izba č.5

Izba č.6

Izba č.4

Apartmán

 

webmaster