Chata Krajinka    Ždiar


MOBIL: ++421-905-256753
EMAIL: atma@atma.sk
WWW: www.vysoketatry.com/chatakrajinka/
GPS: N 49.269420°
E 20.264722°
ADRESA: 059 55 Ždiar 454

    Útulná a romantická chata Krajinka sa nachádza v centre tatranskej obce Ždiar, obklopená lesom a lúkami, v nádhernom prostredí Belianskych Tatier.
    Ždiar je malebná a fotogenická tatranská obec (17 km od Tatranskej Lomnice smerom na Poľsko - 19 km) a je známa nielen svojím prekrásnym prostredím a dych vyrážajúcim výhľadom na štíty Belianskych Tatier, ale aj ľudovou architektúrou a goralským folkórom, ktoré sú ovplyvnené spišsko-podhalským pohraničím.
    V zime je dedina centrom lyžiarov, nachádza sa tu 19 lyžiarskych vlekov a sedačková lanovka. V okolí Ždiaru nájdete viacero chodníkov pre náročných aj menej náročných turistov, preto patrí leto horskej turistike.

    V chate je k dispozícii 5 izieb s celkovou kapacitou 8 lôžok + 2 prístelky. Kuchyňa (mikrovlnka, umývačka riadu, rýchlovarná kanvica) a 1 izba (4 lôžka) sa nachádzajú v podkroví, dve izby (2x2 lôžka), kúpeľňa a dve toalety sú na prízemí, kde sa nachádza aj spoločenská miestnosť s krbovou pecou, televízor, Hi-Fi a sauna.
    Súčasťou chaty je krytá terasa, kde si môžete nerušene posedieť alebo prejsť k ohnisku. Pre deti je k dispozícii pieskovisko a pre všetkých je za chalupou les plný čučoriedok, malín a húb. Navyše, váš pokoj nebudú rušiť žiadni susedia!

    Chata je v prevádzke celoročne.
    Cenník chata/noc: 1-4 osoby 70 €, 5-9 osôb 90 €
    V letnej a zimnej sezóne je minimálna dĺžka pobytu 5 nocí, v mimosezóne minimálne 2 noci.
    V cene nie je zahrnutý kúpeľný poplatok obci Ždiar 0,40 € za dospelú osobu na deň.
    Pri pobyte kratšom ako 3 noci účtujeme 30 € servisný poplatok na pobyt.

Tešíme sa na Vašu návštevu !
Na pohodu v Chate Krajinka sa nezabúda.


    Romantic cottage Krajinka is situated in the centre of Tatra village Zdiar. Zdiar is a picturesque mountain village located in the north east of Slovakia. Its long history is evident in the traditions of the people and the architecture of its buildings.
    The Tatras mountain range is the highest in Slovakia. Its diverse landscape and accessibility has made it a popular destination for outdoors enthusiasts and photographers alike.The mountain range forms a border between Slovakia and Poland. The chic Polish resort of Zakopane is only a twenty minute drive away.

    There are in cottage 5 rooms with 8 beds+2 additional beds. One room (4 beds) and kitchin are under roof on second floor, two rooms (2x2 beds), bathroom and 2 toilets are on groundfloor where is situated a breakfast room with fireplace,TV and Hi-Fi and sauna.
    Outside of cottage is teracce, open fireplace, beautifull forest full of bilberries, raspberries, mushrooms and no people, no neighbours around you.

    Cottage is open all year-round.
    Price cottage/night: 1-4 people 70 €, 5-9 people 90 €
    Minimum number of nights for stay is 5 in summer and winter season, out of season it is 2 nights.
    The price has not included relax fee 0,40 € per adult per night.
    For staying less than 3 nights, an extra € 30 service charge per stay.

We enjoy for your visit !


    Drewniany i romantyćny domek weekendovy Krajinka znajduje się w centrum tatrzańskiej miejscowości Ždiar, w pięknym otoczeniu Tatr Bielskich.
    Ždiar jest położony tylko 17 km od Tatrzańskiej Łomnicy, w kierunku granicy z Polską (Łysa Polana - 19 km). Jest znany nie tylko ze wspaniałego otoczenia i cudownych widoków na Tatry Bielskie, ale i ze swojej ludowej architektury i góralskiego folkloru, na które wpłyneła jego pozycja na granicy Spiszu i Podhala.
    Ždiar jest zimą ośrodkiem narciarskim, można tu korzysta z 19 wyciągów orczykowych i jednego krzesełkowego. W okolicach Ždiaru znajduje się kilka szlaków turystycznych łatwiejszych i tych dla bardziej zaawansowanych, dlatego latem to miejsce staje się centrum turystyki górskiej.

    W domku jest do dyspozycji 5 pokoi z 8 miejscami noclegowymi (+ 2 dostawki), z tego: 1 pokoj (4 osoby) i kuchnia na poddaszu, 2 pokoje (2x2 osoby) z łazienką i 2 ubikacje są na parterze, gdzie znajduje się również stołówka z kominkem (z telewizją, Hi-Fi) i sauna.
    Nasi goście mogą wyjść na taras, gdzie można posiedzieć przy ognisku. Za domkem znajduje się iglasty les (jagody, maliny, grzyby...) i nigdzie żaden sąsiad.

    Chata jest otwarty przez cały rok.
    Ceny chata/noc: 1-4 osoby 70 €, 5-9 osoby 90 €
    Latem i zima, minimalny pobyt 5 nocy, poza sezonem minimum 2 noce.
    Cena nie zawiera opłaty w ośrodku spa 0,40 € za osobę dorosłą za dzień.
    Na pobyt krótszy niż 3 dni, dodatkowe € 30 za obsługę.

Zapraszamy do nas !webmaster