Ubytovanie v súkromí Retteghy    Nová Lesná


TELEFÓN: ++421-52-4422274
MOBIL: ++421-905-350472
FAX: ++421-52-4422274
EMAIL: retour@retour.sk
WWW: www.vysoketatry.com/retteghy/
GPS: N 49.119720°
E 20.271677°
ADRESA: SNP 2
059 86 Nová Lesná

    Celoročne prevádzkované ubytovanie Retteghy sa nachádza v rodinnom dome v tichej časti obce Nová Lesná, ktorá je vzdialená 5 km od Starého Smokovca a 9 km od Popradu. Z objektu je možné vyrazi na túry do Vysokých Tatier (Tatranská Lomnica, Skalnaté Pleso, Hrebienok, Štrbské Pleso, ...), do roklín Slovenského raja alebo do Pienin splavi Dunajec na pltiach.
    V lete aj v zime sú k dispozícii termálne kúpaliská Aquacity Poprad, Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši a Bešeňová.
    V zime si prídu na svoje začiatočníci aj nároční lyžiari v blízkych lyžiarskych strediskách Interski Štrbské pleso,Tatranská Lomnica, Lopušná dolina, Spišské Bystré či Ždiar.

Popis objektu:
    Prízemie:
       - 1/2, 2/3, 1/4 postežové izby
       - plne vybavená kuchyňa (sporák, chladnička)
       - spoločné sociálne zariadenie (1x kúpežňa s vaňou a WC, 1x sprchovací kút, 2x samostatné WC)
       - spoločenská miestnos s posedením, krbom a TV
    Apartmán v podkroví:
       - 2x spálňa s 2 postežami
       - kuchynka
       - spoločenská miestnos s možnosou spania

    Pri dome je tichá záhrada, kde sa dá príjemne posedie. Bezplatné parkovanie je zabezpečené v uzavretom dvore pri objekte.

    A település, Alsóerdőfalva (Nová Lesná) , 4,5 km-re Ótátrafüredtől (Starý Smokovec), és 9 km-re Poprádtól (Poprad), a Nagyszalóki-csúcs lábánál található. A faluból a tátrai villamosvasúttal a hegység bármelyik pontjához könnyen el lehet jutni, Csorba-tó (Strbské Pleso), Tátralomnic (Tatranská Lomnica), vagy Poprád (Poprad) irányába kiindulva.
Történelmi látnivalók
    A szálláshelytől könnyen elérhetők híres középkori történelmi városok, mint Késmárk, Szepesszombat, Lőcse, Szepesváralja és a Szepesi vár, Ólubló vára.
Szolgáltatások
    - kirándulások szervezése a Pieniny nemzeti parkban
    - tutajtúra a Dunajec folyón
    - nyári időszakban magashegyi túravezetések a Magas-Tátrában
    - jég- és cseppkőbarlangok megtekintése
    - piknikek szervezése

Síelési lehetőségek
    Télen számos sípálya található a közeli településeken, Ótátrafüreden, Tátralomnicon, Csorba-tón, Lopusna völgyben, Spišske Bystre-n és Lucsivnán. A szálláshelyhez közel, kb. 1,5 km távolságra van a podleszomi kis pálya, két felvonóval.

Szállási elhelyezés
    A panziószerű magánházban a következő szálláslehetőségek vannak:
    Egy külön szinten található 1 db két ágyas, 2 db három ágyas szoba és 1 db négy ágyas családi szoba. A szobákhoz fürdőszoba (WC-vel) is tartozik, illetve van egy különálló WC mosdóval. Az alagsorban, ahol a 20 főt befogadó társalgó található, szintén van egy WC és zuhany. A társalgó, amelyben TV készülék is található, étkezőként is szolgálhat. A társalgóhoz tartozik egy teljesen felszerelt közös konyha is, főzési lehetőséggel, hűtőszekrénnyel.
    A tetőtéri szinten van egy 2 hálószobás apartman 3 vagy 4 fő részére, kis felszerelt konyha hűtőszekrénnyel illetve egy étkező-, társalgószoba, ahol szintén aludhat még egy-két családtag.
    szállás díj: 8-12 EUR/fő/éjsz.

    Parkolási lehetőség zárt udvarban biztosított. Beszélünk magyarul.
    A nagyobb létszámú társaság esetén további férőhelyeket biztosítunk egy vagy kettő hasonlóan felszerelt szomszéd házban.

Étkezési lehetőség:
    Vendégeink részére családias hangulatú étteremben tudunk ellátást biztosítani.


webmaster