Chata Pod Gerlachom (č.d. 107) a Apartmán Pod Gerlachom (č.d. 123)    ŠtôlaChata Pod Gerlachom No.107
MOBIL: ++421-905-295680 Orange
++421-949-118879 O2
EMAIL: ivanmatray@gmail.com
WWW: www.vysoketatry.com/gerlach/
GPS: N 49.091773°
E 20.142805°
ADRESA: Kontakt:
Ing. Ivan Mátray
059 37 Štôla 123

    Chata Pod Gerlachom (č.d. 107) a Apartmán Pod Gerlachom (č.d. 123) sa nachádzajú v malebnej podtatranskej obci Štôla, ktorá je svojou polohou ideálnym východiskom pre vysokohorské túry v celej oblasti Vysokých Tatier. Majitežom je horský vodca s medzinárodným certifikátom UIAGM, ktorý vám poskytne vodcovské služby, prípadne poradí pri výbere vysokohorských túr vo Vysokých Tatrách, ako aj v iných horstvách v zime i v lete.
    V okolí obce možno podnika pešie túry, či venova sa cykloturistike. Pre milovníkov koní, sú tu možnosti výuky jazdy na koni alebo viachodinové, či niekožkodňové výlety na koňoch, po lúkach a lesných cestách na úpätí Tatier.
    V zime je možné využi klzisko a pre bežcov udržiavané bežecké lyžiarske trate. Pre zjazdové lyžovanie sa ponúkajú blízke tatranské lyžiarske strediská Štrbské Pleso-Solisko, Tatranská Lomnica-Skalnaté pleso, Hrebienok prípadne iné okolité lyžiarske strediská (Lopušná dolina, Lučivná, Liptovská Teplička). Je možné tiež podnika lyžiarske vysokohorské túry pod vedením horského vodcu vo Vysokých Tatrách alebo aj v iných okolitých horstvách.

    Okrem Vysokých Tatier je objekt vhodným východiskom na výlety za poznávaním prírodných krás (Pieniny, Slovenský raj), historických pamiatok Spiša (Spišský hrad, Levoča, Kežmarok). Pre osvieženie po celodennej túre či lyžovačke sú vežmi vhodné okolité termálne kúpaliská v AquaCity Poprad, ďalej Bešeňová či Aquapark Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, Vrbov, Liptovský Ján, ktoré ponúkajú termálne bazény, fitness, masáže, cryoterapiu či iné vodné atrakcie.

    Chvíle strávené v tejto podtatranskej obci, vďaka čistému vzduchu a dobrým klimatickým podmienkam poskytujú príjemnú dovolenku a zároveň ozdravujúci pobyt.

    Okrem uvedenej Chaty Pod Gerlachom ponúkame samostatné ubytovanie aj v Apartmáne Pod Gerlachom, ktorý je v rodinnom dome a má vchod zvl᚝. Obidva objekty sú situované na tom istom uzavretom pozemku. Chatu Pod Gerlachom je možné prenaja buď ako celok, alebo ako dve samostatné bývania.

Popis Chaty Pod Gerlachom:
    - jedna 4-lôžková izba s kuchynským kútom, samostatnou kúpežňou, WC a verandou (môže by aj ako samostatné bývanie), TV
    - jedna 3-lôžková izba s TV
    - jedna 4-lôžková izba s TV
    - kompletne vybavená kuchyňa so sporákom, mikrovlnkou, chladničkou, hriankovačom a rýchlovarnou kanvicou
    - dve kúpežne s WC
    - maximálne 10/11 osôb
    - bezplatné WiFi pripojenie na internet

Popis Apartmánu Pod Gerlachom:
    - jedna 2-lôžková izba so samostatnou kúpežňou a WC, TV
    - jedna 4-lôžková izba so samostatnou kúpežňou a WC, TV
    - kompletne vybavená kuchyňa so sporákom, mikrovlnkou, chladničkou, varnou kanvicou, hriankovačom
    - samostatný vchod
    - maximálne 6/7 osôb
    - bezplatné WiFi pripojenie na internet

    Pre obidva objekty je k dispozícii vežká záhrada s ohniskom a grilom, kde si môžete príjemne posedie a taktiež bezplatné parkovanie v uzavretej záhrade.

Cenník:
   
   

LACNÉ A VEźMI DOBRÉ UBYTOVANIE !!!


    Wooden cottage Under Gerlach and Private Under Gerlach, both are situated in a marvellous village Stola, conveniently close to the High Tatras. Owner is an international UIAGM certified mountain guide who can provide a guided tours in the High Tatras as well as in the mountains all over the world.
    Stola is an attractive village located at the foot of most majestic summit Gerlach - the highest point of the High Tatras and Slovakia as well. The High Tatras region provides an all year - round hiking paradise and winter sports wonderworld, offering excellent skiing and hiking conditions. There are beautiful hiking trails, wonderful winter walking, maintained year to year.

    This small, picturesque resort enchants visitors with its unspoilt village atmosphere, magnificent mountain setting, tranquility and fresh air.

    The nearest ski resorts like Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica-Skalnaté pleso, Lucivna, Lopusna, Liptovska Teplicka offers you a staggering choice of snow-fun. A network of railways, cableways and skilifts speeds you safely up to kilometers of superb slopes. Non-skiers too can discover the delights of Tatra region - kilometres of well-prepared hiking paths, fantastic sledging runs, snow tubings etc.

    After a hard day on the ski slopes you can sooth your tired muscles in a geothermaly heated pools with temperatures from 28 to 38 °C at AquaCity in Poprad and/or Aquapark Tatralandia in Liptovsky Mikulas, Vrbov, Besenova - perfect place to relax, offering fun, fitness, therapy, thermal water attractions which are open all year round.

    Also well worth to visit are the ancient cities and castles (Kezmarok, Levoca, Spis castle) - all evidence of a colourful history.

Description of Cottage Under Gerlach:
    - one 4 bedroom with kitchen corner, bathroom, WC and corridor (it can be as a separate accommodation), TV
    - one 3 bedroom with TV
    - one 4 bedroom with TV
    - fully equiped kitchen (gas stove, microwave, fridge, toaster, electric kettle)
    - two bathrooms with WC
    - max. 10/11 persons
    - free WiFi internet connection

    We also provide accommodation in a Private Under Gerlach with separate entrance in a family house located in the same garden.

Description of Private Under Gerlach:
    - one 2 bedroom with bathroom and WC, TV
    - one 4 bedroom with bathroom and WC, TV
    - fully equiped kitchen (gas stove, microwave, fridge, toaster, electric kettle)
    - accommodation in Private Under Gerlach has a separate entrance.
    - max. 6/7 persons
    - free WiFi internet connection

    Both, Cottage Under Gerlach and Private Under Gerlach are located in the same garden where you can enjoy a barbecue place. There is also parking place in the garden.

CHEAP AND VERY GOOD ACCOMMODATION !!!


    Mindkét szállás (Chata Alatt Gerlach és Apartman Alatt Gerlach) a 839-es út mentén, a Vysné Hágy nevű településtől délre lévő Stola nevű faluban (840 m) található, ami közvetlen a Magas-Tátra lábánál terűl el. A takaros falucska a Magas-Tátra egyik legfenségesebb és egyben Szlovákia legmagasabb pontja alatt, a Gerlachfalvi csúcs (2601 m) alatt húzódik.

    A faluból egész évben könnyen felkereshetőek a túrázók, illetve téli időszakban a sielők kedvenc helyei: a Csorba tó, Luvnica, Lopusna, Liptovska Teplica, amely helyekről számtalan túraútvonal, illetve - síliftekkel, felvonókkal, fogaskerekű vasúttal könnyen megközelíthető - sípálya érhető el. Akik nem síelni, hanem túrázni érkeznek, azok számára is számos jól karbantartott és jelzésekkej ellátott túraútvonalon nyújt felejthetetlen élményt a festői szépségű, nyugalmával, friss levegőjével elkápráztató Magas-Tátra.

    Egy-egy keményebb síelés, vagy túrázás után a megfáradt vendégeket egész évben várják a közeli Poprád, vagy Liptovsky Mikulas thermál fürdői, ahol a 28-38 C fokos gyógyvizekben nyerhetnek felüdülést. Ugyanitt a masszázs, és egyéb fitnes lehetőségek is adottak. Érdemes könnyű sétát tenni a környék ősi városaiban, váraiban így többek között figyelmet érdemel a színes történelmű Kezmarok, Levoca, és Spis is.

    A Chata Alatt Gerlach és Apartman Alatt Gerlach (amely egy telken található) tulajdonosa Mátray Iván acélipari mérnök, a nemzetközi UIAGM szervezet hegyi vezetője is. Nagy tapasztalattal rendelkezik úgy a Magas-Tátra, mint egyéb magas hegyek vonatkozásában. A Magas-Tátra összes csúcsát megjárta, de a világ számos pontján szerzett tapasztalatokat, így Canadában és a Karakorumban is volt.

A szállások leírása:

Chata Alatt Gerlach új építésű, fából készült turistaszállás, teljesen különálló, összesen 10/11 személy befogadására alkalmas:
    - Egy háromágyas szoba, két pótággyal konyhasarokkal, fürdőszobával, WC-vel (különálló szállásként is), TV
    - Egy háromágyas szoba, TV
    - Egy négyágyas szoba, TV
    - Teljesen felszerelt konyha benne (gáztűzhely, mikrohullámú sütő, hűtőszekrény, kenyérpirító, vízforraló)
    - Két szobában WC
    - ingyenes WiFi internet-kapcsolat

Apartman Alatt Gerlach összesen 6/7 személy befogadására alkalmas:
    - Egy kétágyas szoba egy pótággyal WC-vel és fürdőszobával, TV
    - Egy háromágyas szoba egy pótággyal WC-vel és fürdőszobával, TV
    - Teljesen felszerelt konyha benne (gáztűzhely, mikrohullámú sütő, hűtőszekrény, kenyérpirító, vízforraló)
    - Az apartman teljesen különálló, külön bejárattal rendelkezik
    - ingyenes WiFi internet-kapcsolat

    A Chata Alatt Gerlach és Apartman Alatt Gerlach a tulajdonos családi házának telkén találhatóak, amelyek teljesen különállóak és külön bejáratúak. A kertben a gyerekeknek játszási, szüleiknek grillezési és autóparkolási lehetőség adott.

NAGYON JÓ ES OLCSÓ ELSZÁLLÁSOLÁS !!!Chata Pod Gerlachom No.107 - Nový apartmán

Chata Pod Gerlachom No.107 - Nový apartmán

Chata Pod Gerlachom No.107 - Nový apartmán

Chata Pod Gerlachom No.107 - Nový apartmán

Chata Pod Gerlachom No.107

Chata Pod Gerlachom No.107

Chata Pod Gerlachom No.107

Chata Pod Gerlachom No.107

Chata Pod Gerlachom No.107

Chata Pod Gerlachom No.107

Chata Pod Gerlachom No.107

Chata Pod Gerlachom No.107

Apartmán Pod Gerlachom No.123

Apartmán Pod Gerlachom No.123

Apartmán Pod Gerlachom No.123

Apartmán Pod Gerlachom No.123

Apartmán Pod Gerlachom No.123

Apartmán Pod Gerlachom No.123

webmaster